Máme za sebou horké léto. To se to sušilo jedna báseň. Je tu ovšem podzim a co nevidět tu bude zima. S ní i studený déšť, vítr, sníh a mráz. Jak pak budete sušit? Stále venku? To se může stát, že na prádlo budete čekat i týden, ne-li déle. A rozhodně mu neposloužíte.

Možná namítnete, že přenosný sušák si můžete postavit třeba ke kamnům do interiéru. Také nedoporučujeme. Budete o něj zakopávat a mokré prádlo vám bude zvyšovat vlhkost v místnosti. Tu je sice v topné sezoně třeba zvyšovat, ale jinými způsoby. Mokré svršky vám zkrátka nejlépe vysuší sušička prádla (https://www.expert.cz/susicky-pradla/).

Sušička vysuší i vyžehlí

Dnešní sušičky prádla (https://www.expert.cz/susicky-pradla/) jsou nanejvýš sofistikované stroje. Ty nejmodernější modely prádlo nejen vysuší, ale také ho krásně provoní a načechrají. Ze sušičky jej pak vytáhnete jako vyžehlené. Jsou sice ženy, které se v žehlení přímo vyžívají a vnímají jej jako formu relaxaci, jiné ale tuto činnost z duše nenávidí. Pro ně jsou tyto sušičky přímo ideální.

Technologie sušiček

Podle technologie sušičky dělíme na kondenzační a ventilační. Kondenzační se dále rozdělují na parní a s tepelným čerpadlem. Jaký model bude pro vás nejlepší? To záleží na několika faktorech. Kondenzační sušička páru vzniklou při sušení přeměňuje na vodu. Ta se hromadí v zásobníku, který je zapotřebí po jeho naplnění ručně vyprazdňovat.

Sušičky kondenzační

Pro časté sušení doporučujeme kondenzační sušičku s tepelným čerpadlem, jež dokáže znovu zužitkovat energii získanou během chlazení horkého vzduchu. Výsledkem pak totiž je nižší energetická spotřeba. Chcete-li se vyhnout již zmíněnému žehlení, sáhněte po sušičce parní kondenzační. Prádlo v ní nažehlí, ale i provoní.

Sušičky ventilační

Na jiné technologii jsou postavené sušičky prádla ventilační, pro něž ovšem musí vaše koupelna či technická místnost disponovat patřičným odvětráváním. Tím tato sušička totiž ohřátý vlhký vzduch vypouští přímo ven. Tento systém se ovšem používá spíše ve velkých provozovnách.

Ztrácíte-li se v pojmech, poraďte se o vhodném modelu s odborníkem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here