Nosíte si do práce stále tu samou svačinu? Potřebujete inspiraci na nové a chutné recepty, které vás zasytí, a budete mít více energie na práci?

Inspirujte se několika našimi tipy na skvělé a chutné svačinky. Po nich určitě nepřijde chuť na sladkosti a budete mít více energie pro práci.

Müsli s ovocem a bílým jogurtem

cereal-1474495_960_720

Jednoduchý a velmi rychlý recept na svačinu. Smíchejte müsli s bílým jogurtem, přidejte trochu čerstvého nebo mraženého ovoce a můžete jít. Je to chutná svačinka, která vás nabije dostatkem energie. Taková svačinka je vhodná, když máte chuť na něco sladkého. Vločky vám dodají potřebné množství vlákniny a přitom jsou lehce stravitelné pro vaše tělo. Upravují také hladinu cholesterolu a cukru v krvi.

Plátek chleba s ředkvičkou a okurkem

sandwich-1489262_960_720

Plátek celozrnného nebo tmavého chleba natřete lučinou, na kterou položíte plátky nakrájené ředkvičky a okurku.

Obměna: Chleba natřený lučinou posypte nadrobno nakrájenou pažitkou.

Obložená bagetka

snack-1495437_960_720

Rozpůlenou bagetku potřete tenkou vrstvou másla, položte plátek hlávkového salátu, na něj kousek šunky a zeleninu. Tato svačinka je docela sytá a tak se hodí na dny, kdy máte lehký oběd.

Smoothie

bottle-852133_960_720

Ideální a velmi rychlá svačinka je zeleninové nebo ovocné smoothie. Je plné přírodní energie, která vás nabudí k další práci.

Lehký ovocný salát

fruit-salad-925997_960_720

Nakrájejte oblíbené ovoce na malé kostičky, přidejte pár kapek citronové nebo limetkové šťávy a salát dobře promíchejte. Dejte jej do krabičky a hurá do práce. Příprava svačiny by neměla být časově náročná, aby vám po ránu nezabírala moc času. Měla by však být plná sacharidů a energie na celé dopoledne v práci.

Rajčátka s mozzarellou

casserole-761684_960_720

Cherry rajčátka nebo klasické rajčata nakrájejte na plátky, stejně jako mozzarellu. Zakapejte trochou olivového oleje. Dochuťte solí a bazalkou. Olivový olej pomáhá proti únavě, zácpě a navíc dobře podporuje vaši imunitu v chladné počasí.

Ať už si připravíte do práce na svačinu cokoliv, myslete na to, že příprava by vám neměla zabrat moc času. Svačina by také měla být plná sacharidů, vlákniny a vitamínů. Zvláště v sychravé podzimní dny. Měla by být také barevná, protože jíme většinou očima, a když je svačina fádní, moc se nám do ní nechce a tak sáhneme raději po lepší variantě, třeba po sušenkách, které moc energie tělu nedodají.

lime-907124_960_720

A hlavně myslete také na pitný režim, který je velmi důležitý. Nejlepší je obyčejná voda z kohoutku, nebo perlivá voda, kterou můžete ochutit třeba čerstvým ovocem nebo kapkou sirupu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here