zdravé stravování

Stres, špatné stravování, civilizační choroby… To vše se negativně projevuje na našem zdraví, které si rozhodně zaslouží více péče a pozornosti. Jaké jsou trendy v oblasti zdravého stravování?

Jde to i bez barviv, konzervačních látek a dochucovadel

Mnoho lidí se vydává cestou zdravého stravování a dbá na kvalitu nápojů i potravin. Ve stále více domácnostech tak můžeme najít jogurtovače, vločkovače, výkonné odšťavňovače, domácí pekárny, filtrační a ionizační přístroje nebo klíčící misky. Někdo by mohl tvrdit, že se jedná pouze o módní trend, který nebude mít dlouhého trvání. Jistě, někdo podobným experimentům podlehne pouze na krátký čas, ale čím dál více lidí se skutečně zajímá o skladbu svého jídelníčku. Odklon od potravin plných konzervačních látek, barviv a dochucovadel je zřejmě neodvratný a v centru pozornosti stojí základní suroviny vynikající autentickou chutí a přínosem pro zdraví.

Zdravé klíčky do každého jídla

Klíčení není nijak složité a doma vypěstované klíčky jsou nedocenitelným zdrojem důležitých minerálů, vitamínů, bílkovin, enzymů a dalších nepostradatelných látek. Jsou navíc velmi vděčné při použití v teplé i studené kuchyni. Vhodné jsou zejména do svěžích pomazánek, ale vylepšit s nimi lze exotické asijské pokrmy, nezajímavé přílohy, zeleninové i masové pokrmy a mnoho dalšího.

Ke klíčení lze využít různých pomocníků. Nejrozšířenější jsou klíčící misky, které nezaberou mnoho místa. Pěstování klíčků díky nim vyžaduje pouze minimum pozornosti v podobě rosení 2krát denně. Ještě efektivnější jsou automatická klíčidla semen, s jejichž pomocí získáte svěží, vitamíny a minerály nabité klíčky nejrůznějšího druhu. Ke klíčení je vhodná většina ořechů, semen i luštěnin. Každá surovina nabízí jinou chuť, některé klíčky překvapivě vyniknou například i ve sladkých receptech. Jaké klíčky budou vaše nejoblíbenější?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here