I když nejsme Japonci, i když nežijeme v podobném kraji, přesto si typický japonský pokrm získal nejednoho Čecha. Řeč je o sushi, za kterým byste si měli zajet zejména do Ostravy. Sushi v Ostravě je totiž naprosto skvělé! Pokud se sem rozhodnete zajet, protože víte, že uděláte něco pro své zdraví (vždyť sushi je zdravé!), pamatujte na to, že restaurace Sushikko sídlí na nové adrese.

Jak již bylo zmíněno, sushi je zdravý japonský pokrm, na který řada Čechů nedá dopustit. Ostatně to, že se jedná o zdravý pokrm, to je naprosto známá věc. Jenže co se tak moc neví, je to, jak sushi správně jíst.

Neutrhněte si ostudu, naučte se sushi správně jíst

Pokud jste v minulosti nebyli v sushi baru nebo v sushi restauraci, možná si nejste jistí tím, jak to v daných zařízeních chodí. Pravdou je, že pokud do takových zařízení zamíříte, měli byste jíst sushi tak, jak se sluší a patří. Jenže pokud jste sushi doposud jedli jenom doma nebo na narozeninových oslavách, možná nevíte, jak se sushi správně jí.

Abyste si neutrhli ostudu, prozradíme vám, jak jíst sushi tak, aby se vám nikdo nesmál nebo aby se za vašimi zády nikdo nešklebil kvůli vaší neznalosti.

Do sójovky patří wasabi

I když nejste milovníkem sushi namočeného v sójové omáčce, stejně udělejte první krok, a sice rozmíchejte si trochu wasabi právě ve zmíněné omáčce. Sushi, které zrovna budete chtít ochutnat, stačí trochu namočit do sójové omáčky. Poté si sousto položte na jazyk rybou dolů (v případě nigiri) a vychutnávejte.

Nezapomeňte však před dalším soustem sníst nakládaný zázvor, který dokonale neutralizuje chuť, a tak vám jednotlivé kousky sushi nebudou chutnat stejně.

V souvislosti s tím, jak správně konzumovat sushi, se nabízí otázka, jestli jíst rukama nebo jestli sushi raději jíst s pomocí hůlek. V tomto případě je to zcela na vás. V případě hůlek však buďte opatrní na sebe a své okolí, mějte na paměti, že je to vlastně příbor, se kterým můžete svému okolí ublížit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here