Když si má člověk vybrat dodavatele elektřiny nebo plynu, většinou dá na radu svých blízkých, nebo jde jako většina s davem a spolehne se na velkého dodavatele, který je v dané lokalitě nejvyužívanější. Hodně také působí reklamy a inzerce. Ale přemýšleli jste už, jestli je to opravdu nejlepší cesta, jak si zajistit přísun energie? Často jsme líní přemýšlet a neumíme si propočítat výdaje do detailů. V hodně případech se to ale vyplatí. A můžete také zjistit, že velký dodavatel vás stojí zbytečně víc.

Velký dodavatel = lepší služby?

Pokud někdo nemá ve svém oboru nebo v některé lokalitě přirozenou konkurenci, pak nemusí až tak moc přemýšlet nad jakýmkoliv vylepšením, protože ví, že to není potřeba, zákazníci přijdou automaticky sami. Tento jev bývá velmi častý, stačí jen trochu sledovat trh a třeba si porovnávat služby od jednotlivých dodavatelů. Na to ale většinou nemáme čas, jejž se snažíme ušetřit nejsnadnějším rozhodnutím. S levným plynem se ale můžete rozloučit, slevy se totiž nedočkáte. U gigantů je také bohužel běžná váznoucí komunikace. V případě problémů vás pošlou od čerta k ďáblu a nic se nedozvíte.

Osobní přístup dělá obchody příjemnějšími

Není nic horšího, než když máte zaplatit víc peněz za využívanou službu a víte, že se někde stala chyba. Komunikovat se zákaznickou linkou je jako volat ven z okna, protože pro danou společnost jste jen číslo smlouvy a než dokážou najít jakékoliv bližší informace, nejspíš provoláte hodně volných minut. Menší dodavatelé se musí snažit, proto se o své zákazníky patřičně starají. Dokážou najít všechny informace, jež potřebujete. Pomohou s problémem, případně poradí, na koho se obrátit. Levná elektřina může mít i takový bonus jako jistotu slušného a milého chování.

Vybírejte pečlivě

Na každou službu dnes existují recenze. Pokud si nejste jistí, jestli je přestup k jinému dodavateli dobrý nápad, trochu zapátrejte. Jedním z dodavatelů je i společnost https://www.epet.cz/. Na jejich stránkách najdete všechny potřebné informace a můžete si řadu věcí ověřit dřív, než byste komukoliv naletěli.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here