Jak zvládnout své shopaholictví?

Ženy mají předem určené ve své DNA, že nákupy jsou téměř každodenní záležitostí. Když už se vám konečně podaří zvládnout své nakupovací manýry, přijdou slevy a vy se prostě neovládnete. Shopaholictví je vážná psychická nemoc, která zrujnuje vaši peněženku i všechny vaše úspory. Naučte se své shopaholictví ovládat!

Stanovte si finanční hranici

Nejlepší taktika pro ovládnutí svého maniackého nakupování je stanovit si finanční strop pro vaše utrácení. Utrácíte za oblečení měsíčně 3 – 4 000,- Kč? Stáhněte tuto hranici na polovinu. Jistě máte plný šatník kousků, které ani neunosíte, protože stále nakupujete nové. POZOR! Neutraťte všechny peníze najednou, rozvrhněte si nákupy do celého měsíce, bude to tak pro vás méně bolestivé.

69ba73062f12484796b8237d1f1ea88b

Každý měsíc tři malé kousky / jeden velký

Vyhlídla jste si dražší, ale naprosto dokonalý podzimní kabát? Samozřejmě, proč ne, kupte si ho, když ho potřebujete. Nic víc si ale po zbytek měsíce nekupujte, radost jste si už udělala, obětovala jste pro váš nový kabát tři topy, mikči nebo svetry. Nedá se nic dělat, vyberte si jedno, nebo druhé. Nezapomeňte se držet své finanční hranice.

Kupujte univerzální kousky

Bílé nebo černé tričko, tmavé džíny, nebo vínový svetřík, nakupujte univerzální kousky, které můžete nosit pořád a přesto pokaždé jinak.

Pondělí: tmavé džíny, bílé tričko, kecky

Středa:  tmavé džíny, bílé tričko, šátek, podpatky. 

 

Foto: Pinterest.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here